חתונה בטבע וחתונה חברתית - מאיפה מתחילים?...

תקליטן חתונה חברתית
צולם ע״י: ליאור חורש

כשמתחילים לתכנן חתונה בטבע וחתונה חברתית צצות המון שאלות, מאיפה מתחילים? האם נוכל לתכנן הכל לבד? האם לקחת מפיק שידאג לכל הפרטים הקטנים ועד כמה לערב את המשפחה והחברים בתוך התהליך. 

יש מס׳ דברים מרכזיים שעליהם נדבר היום.
1. משפחה: לפני שמתחילים לארגן ולסגור דברים לחתונה, חשוב לעדכן את המשפחה על הבחירה לעשות חתונה חברתית. יש משפחות שכבר נכחו בחתונות חברתיות, ומבחינתם זה הדבר הנכון ביותר, ויש משפחות שזו הפעם הראשונה שהם ישמעו על המושג "חתונה חברתית" וזה עשוי ליצור אצלם מעט לחץ וחוסר וודאות על כל התהליך של ארגון החתונה.
לכאן או לכאן, ההחלטה היא שלכם, וחשוב מאד שתזכרו שהחתונה הזו היא שלכם בלבד.
בסופו של יום, ההורים יקבלו את החלטותיכם באהבה, ויהיו איתכם לאורך כל הדרך. 
2. הפקה עצמית או לקחת מפיק: חשוב לדעת שלארגן חתונה בטבע או חתונה חברתית מא׳ עד ת׳ זה לא מעט עבודה, זה דורש תכנון רב, והבנה בתחומים רבים שסביר להניח שאתם לא מתעסקים בהם ביומיום שלכם.
אבל… בעיניינו זה גם היופי הגדול בחתונה בטבע וחתונה חברתית
ההזדמנות לשתף את החברים הקרובים, האנשים שהכי קרובים אליכם וארגן ביחד שלב אחר שלב את החתונה שנכונה שלכם. הקסם הגדול בחתונות חברתיות זה שכל חתונה נראית שונה לחלוטין.
ההמלצה שלנו היא לשתף ולדבר עם החברים הקרובים, ולדעת בבירור את היקף האנשים הקרובים שיש לכם לארגון החתונה. מי מהחברים יהיה אתכם בכל התהליך ומי מהחברים יהיה אתכם בחלק מסויים בארגונים. הבדיקה הזו היא חשובה מאד, מכיוון שבזמן אמת כשיש הרבה דברים על הראש, חשוב לדעת מי עושה מה.

עשיתם את הבדיקה מול החברים והמשפחה, וגיליתם שאין לכם מספיק כח עבודה לארגון החתונה? קודם כל, אל תדאגו. כי אין שום סיבה שלא תקיימו חתונה חברתית בגלל שאין לכם מספיק אנשים להרים את האירוע. 
וכאן נכנס לתמונה המפיק של החתונה, צרו קשר עם אחד המפיקים שעוסקים בתחום, ותתחילו לשאול את כל השאלות שיש לכם, אנחנו ממליצים לא להתבייש ולשים את הכל על השולחן. 
מהר מאד תגלו שמפיקים של חתונות חברתיות הם אנשים עם לב רחב, שהמטרה המרכזית שלהם היא  להפיק את החתונה באופי ובדרך שלכם. 

אם הגעתם לרגע הזה, מכאן אתם יכולים לשחרר את המושכות ולתת למפיק לסגור לכם את כל הפינות שלכם. 
3. כשאהבה ואוכל נפגשים: כולנו יודעים, שהשפע הקולינרי שיש בחתונות חברתיות הוא ענק! 
לפעמים זה לא נתפס איך יש כל כך הרבה סוגי מאכלים, שפע של צבעים וריחות שכולם עושים טוב על הנשמה. 
איך לא, אחת הנקדונות המרכזיות בחתונות חברתיות היא האוכל. שהאורחים דואגים לבשל ולהביא את האוכל לחתונה, וכמובן זו אחת הסיבות שחתונה חברתית היא זולה משמעותית מחתונה בגן אירועים כזה או אחר. וגם כאן, יש לכם גמישות. האם לתת לאורחים להביא את כל האוכל, כולל מנות ראשונות וקינוחים? או להזמין מראש את המנות הראשונות / קינוחים וכדומה. 
לפני שאתם שולחים הזמנות לחברים ומשפחה עם טבלת אקסל של האוכל, אנחנו ממליצים להבין את כמות האורחים המתוכננת, ולפי זה לעשות את חישוב הכמויות לכל סוגי המנות. וכך להבין האם אתם צריכים קנייה נוספת של חלק מהמנות. 

יש נקודות שתרצו שנפרט עליהם יותר לעומק?אתם מוזמנים לכתוב לנו ונשמח לעזור לכם. 

גם חברים שלכם עושים חתונה בטבע או חתונה חברתית? שתפו אותם ועזרו להם לעשות זאת!

Facebook
Twitter

עשוי לעניין אותך...

שמעתם כבר על הקבוצה שלנו?

נשמח לשמוע את ממכם...

איזה מדריכים הייתם רוצים לראות באתר?