אמילי ודותן - החתונה החברתית שלנו

אמילי ודותן - חתונה חברתית
צולם ע״י הילה בן בנימין

אז כפתרון לקושי של ההורים בחתונה חברתית טהורה, החלטנו לקיים שני אירועי חתונה, האחד בסגנון הקלאסי רק בקטן ולמשפחה בלבד, ביקבי בנימינה ואת החתונה לחברים עשינו לאורך שלושה ימים (חמישי-שישי-שבת) במתחם בגולן שנקרא סיפורי בדים

הרצון של אמילי בחתונה חברתית בה האורחים מביאים אוכל במקום מתנות-פגש את ההורים של דותן שביקשו שרק לא נבקש מהאורחים שלהם להביא אוכל, ושיש בעיה עם כשרות (דותן מגיע ממשפחה דתית) ושבכלל לא נעים להם לבקש את זה מהאורחים.
קונפליקט זה העלה הרבה אתגרים לארגון החתונה, לקח לנו המון זמן להבין ולהחליט איך אנחנו רוצים שהחתונה שלנו תראה ומה מתאים לנו כזוג. בסופו של דבר החלטנו לקיים אירוע קטן, נעים וצנוע למשפחה ואירוע שיותר מתאים לסגנון שלנו לחברים: היה לנו מאוד חשוב לערב את החברים בתהליך ארגון החתונה – מה שהתברר כלא פשוט בכלל… כי כל החברים סטודנטים והתחתנו בחודש מאי שהוא בסוף סמסטר אביב לקראת תקופת המבחנים, מה שהפך את החברים ללא כל כך זמינים לנו, ועדיין פגשנו כל כך הרבה חברים שמצאו זמן ומשאבים להתגייס לחוויה ולקחת חלק.
את הברכה ליקבי בנימינה עיצבה לנו חברה שמציירת, נועם בן מובחר, והקפדנו לשלוח אותה במייל מתוך מחשבה סביבתית.
את הברכה לחתונה החברתית עשינו עם חבר טוב, אלעזר וולק, כסרטון של stop motion.

תכנון חתונה חברתית
צולם ע״י הילה בן בנימין

את המוזיקה – נעזרנו באודי ארליך, ובחבר נוסף, עידו כהן, וביקשנו מכם קבצי מוזיקה ונעזרנו בתוכנה/אפליקציה שאפשר לטעון בה את הקבצים והיא מנגנת את המוזיקה ובאירוע עצמו אח של דותן עזר לנו בניהול של המוזיקה. 

את מערכת ההגברה השכרנו ממישהו באיזור (לחתונה ביקבי בנימינה לקחנו את דיג'י הבית של המקום שהיה מצחיק וקשוב).
את הטקס באירוע החברתי שלנו הכנו עם חבר שהסכים להעביר את הטקס, אסף קופל, וחברים שהסכימו לברך אותנו במקום השבע ברכות-היה מרגש עד מאוד! 

לגבי האוכל- החלטנו בסופו של דבר לא לבקש מהאורחים להביא אוכל אלא למצוא פתרון יצירתי אחר:
בערב הראשון של החתונה, ערב חמישי, הערב בו התקיים הטקס, הזמנו מבשלת: עיינה שהקייטרינג שלה נקרא אפון הפלא. לווי מאורנית חומש את הציוד של הקייטרינג שלה (סירים, מחבטות, סכינים, קרשי חיתוך…), בנינו בעזרת אורנית ועיינה תפריט לשלושת הימים והלכנו לקנות את כל האוכל. 

ליתר ימי החתונה – פשוט בישלנו ביחד עם האורחים שלנו את מה שאכלנו. בשישי בערב העמדנו 4 סירי פוייקה כשבכל אחד מהם תבשיל אחר, לאורך כל הימים היו לנו עוגות ומאפים מהמאפיה של אבא של דותן-קונדיטוריה גולן.
האוכל היה ממש טעים וכייפי ומתובל במלא אהבה! לגבי אלכוהול- דותן וינון תמיר בישלו כ90 ליטר בירה טעימה ויחודית! ועל זה הוספנו חיזוקים של אלכוהול שקנינו בעצמנו. 

איך עושים חתונה חברתית
צולם ע״י הילה בן בנימין

עוד חשוב לציין שבישקנו מהאורחים שלנו להביא איתם כלים רב פעמיים לאכילה ואנחנו קנינו באיקאה עוד המון צלחות, קערות וכוסות מפלסטיק-לכל מי ששכח! 

לעיצוב האירועים היה לנו הכי קשה למצוא חברים שיעזרו – אז האירועים היו מעוצבים בפשטות והאנשים והטבע הם אלו שהכניסו את היופי לתמונה ואם כבר תמונה – אז צילום: לפני החתונה הראשונה, ביקבי בנימינה, הצטלמנו עם חברה טובה ואהובה שליוותה את צילום החתונה שלנו, הצמיחה שלנו כזוג, ההריון, הלידה וההנקה הלוא היא הילה בן בנימין שיודעת לתת הרגשה של בית גם כשלדותן לא נוח ולא מרגיש טבעי למול העדשה.
הילה היא גם מי שצילמה את החתונה החברתית שלנו. רק את החתונה הקלאסית היא לא צילמה ובמקומה צילמה אותנו סווטה שומר המוכשרת, הרגישה והמתוקה!

קרדיטים ומידע שימושי:

מיקום החתונה: סיפורי בדים
מוזיקה: נעזרנו בחברים וניגנו בתוכנה שהורדנו באופן עצמאי
בר אלכוהול: בישלנו לבד בירה וקנינו לבד אלכוהול
צילום סטילס: הילה בן בנימין
צילום וידאו: לא צילמנו בווידאו
איפור: ורוד קורן – מעגלים
שמלת כלה: H&M
טבעות: דורון מירב
עורך הטקס: חבר טוב

גם חברים שלכם עושים חתונה חברתית? שתפו אותם ועזרו להם לעשות זאת!

Facebook
Twitter