גל ויובל - החתונה בטבע החברתית שלנו

חתונה חברתית - גל ויובל
צולם ע״י מאיה שוחט

חתונה חברתית מאוד תלויה בחברים ובמשפחה שלכם. חשוב להצליח להבין מראש עד כמה אנשים סביבכם פנויים ומעוניינים לקחת חלק פעיל בחתונה. מאותו הרגע בעצם צריך לנהל את החתונה: לחלק אחריות בין אנשים בצורה ברורה, להיות בתקשורת,ולהבהיר בדיוק מה נדרש מהתפקיד והאחריות.

הסיפור של החתונה שלכם: 
כשהחלטנו לעשות חתונה אחרת, לא קראנו לזה חתונה חברתית ולא ידענו שיש דבר כזה, פשוט לא תיארנו לעצמנו שנארגן חתונה כמו שאמורים.

מה שאיפשר את החוויה הטובה שלנו זה גם החברים והמשפחה שהיו פנויים וזורמים, וחלקם מהתחום. וגם אנחנו שהיינו פנויים לזה מאוד, לא עבדנו בתקופה הזאת, וממש נהננו לארגן את זה. לא היה לנו חלום על חתונה בטבע, לא דמיינו שזה יהיה כך או אחרת, ואולי בגלל זה התחושה היתה פשוט טובה וקלילה. 
בחוויה שלנו- נוצרה חתונה מדוייקת לנו, מלאה במוזיקה וריקודים, ואנשים שמחים ומחייכים יחד עם טקס אישי ושלנו.
בדיעבד, פשוט היינו מתחתנים שוב.

טיפים כלליים:
להיות רגישים: עד כמה מתאים לאנשים לקחת על עצמם, ומתי עדיף לקחת ספק חיצוני עבור עניין מסויים.
(לדוגמא: יש לכם חבר מנהל בר שרוצה לארגן את הבר. מעולה! מה זה אומר? קניית האלכוהול? השכרת ציוד? עיצוב הבר? אחריות על עובדים? אחריות על הכמויות? לפרוט הכל לפרטים ולהבין מי לוקח אחריות על מה, כדי שלא ייפלו דברים בין הכסאות). 
עבודה עם חברים ומשפחה היא רגישה, אבל מאותה סיבה היא מדהימה. עובדים יחד, לומדים לקבל, וצריך לשמור על חוויה נעימה לכולם ועל תקשורת זורמת. בסופו של דבר זוכים בזמן איכות משמעותי של יחד, ואירוע שהוא ממש שלכם ושל הקרובים לכם. זה מיוחד, מרגש ומספק. נוצרים חיבורים חזקים והאירוע הוא לא רק ערב אחד אלא תקופה של ממש.

לדעת לסמוך:
אם אתם לא סומכים על אף אחד, יהיה מאוד קשה לסייע לכם בחתונה. הנושאים שהכי חשובים לכם, תטפלו בהם בעצמכם. לגבי השאר- תצטרכו להבהיר את הרצונות שלכם אבל גם להיות פתוחים ולאפשר יצירתיות לחברים ולמשפחה שנותנים יד.

מוזיקה בחתונה חברתית
צולם ע״י מאיה שוחט

מפיק לאירוע:
חשוב מאוד! מישהו שסומכים עליו ומעבירים אליו את השרביט בצורה מסודרת כך שהוא יוכל לנהל את האירוע המורכב הזה מאותו הרגע.
לרב הזוגות יתאים להכניס את המפיק לפני האירוע עצמו, למהלך ההכנות בצורה זו או אחרת, באחריות על האוכל שאנשים מביאים ועבודה מול הספקים. אנחנו הבאנו את המפיק רק ליום האירוע, אבל היתה לנו המון עזרה מחברים טובים ומשפחה שמבינים בתחום, אנחנו היינו פנויים ולא עבדנו באותה תקופה, ורב הדברים באירוע היו עצמאיים ולא מול ספקים חיצוניים. 

אוכל: 
להתייעץ לגבי כמויות עם מישהו שמבין בזה: בעל קייטרינג/מסעדה/מישהו שהתחתן בעבר או ארגן אירועים גדולים של אוכל מהבית.
אם אתם מתביישים לבקש מאנשים להביא אוכל, אז אולי עדיף שלא. מהניסיון שלנו – אנשים מאוד נהנו מהאוכל ומההשתתפות באירוע (לפחות רובם, לפחות כך אמרו לנו:) והאוכל היה מעולה! זה כולם אמרו באופן חד משמעי.
אבל חשוב לשים לב, האם וכמה מתאים לכם שהאוכל יהיה חברתי. זו התמודדות קלה עם חוסר וודאות, כי לא ממש יודעים מה הולך לקרות ביום עצמו, ואין מי שייקח אחריות באירוע. מהניסיון שלי בחתונות חברתיות, גם של חברים: תמיד חוששים נורא לפני, תמיד לא בטוחים שיהיה מספיק אוכל, ותמיד!! יש מעל ומעבר למה שצריך, ולצערנו אף נזרק.
בהקשר הזה – שווה לארגן מראש מקרר לשמירת האוכל שנשאר וכלים עבורו. זה ישמש לארוחת בוקר מעולה למי שנשאר, ובעיקר לא ייזרק בכאב לב.

איך עושים חתונה חברתית?
צולם ע״י מאיה שוחט

חוששים בכל מקרה?
אז אולי שווה לבדוק קייטרינג חיצוני כזה או אחר, בסגנון שלכם. או לשלב ולהביא מספר עוגנים: דוכן פיצות חיצוני/עגלת גלידה לקינוח/לחמים וגבינות וכו.

אנחנו הזמנו סיר ענק של עלי גפן שהיה במנות הראשונות, וההורים שלנו הכינו הרבה מאוד אנטיפסטי ופסטו.
חברה הכינה סיר גדול של אורז, וחברה אחרת הביאה 20 לחמים ממאפייה בה עובדת. אלו היו העוגנים שלנו לאירוע מבחינת אוכל. עליהם נוספו מאכלים מופלאים של חברים ומשפחה.

היו בחתונה שלכם ספקים שהתבלטו מעל כולם?
תמנה אלזם – צורפת ברגישות וביצרתיות, כיף מהמפגש הראשון.

דיג'יי טלקו– מקסים, אלוף במוזיקה, הרים מסיבה מדוייקת לסגנון שלנו, לא יכולנו להפסיק לרקוד. היה תענוג מהתחלה ועד הסוף.

החברים שלנו – אחד אחד ספקים מומלצים, אבל הם שלנו:)

מה הטיפים שלכם לזוגות שמתכננים חתונה חברתית?:
שני דברים ראשונים לסגור ברגע שיודעים על תאריך:
1. קרונות שירותים לשטח (אם צריך) – הם נחטפים מהר ויש אחלה מוצרים, חשוב לסגור את זה מיד.
2. דיג'יי.

קרדיטים ומידע שימושי:

מיקום החתונה: מצפה חרשים
מוזיקה: דיג׳יי טלקו
הגברה: FlyHigh – הגברה לאירועים
בר אלכוהול: עצמאי וחברים
צילום סטילס: מאיה שוחט
צילום וידאו: לא צילמנו בווידאו
איפור: חברה טובה
שמלת כלה: אוולין שר – תופרת 
טבעות: תמנה אלזם
עורך הטקס: חברה
נכתב באהבה ע"י גל ויובל

גם חברים שלכם עושים חתונה חברתית? שתפו אותם ועזרו להם לעשות זאת!

Facebook
Twitter